Dodany: 2011-12-16 14:08:23

 

Czym są rolety materiałoweWprowadzając się do domu lub mieszkania, każdy chciałby nie tylko żeby było ono przytulnie i estetycznie urządzone, ale jeszcze dawało maksimum prywatności. Nikomu niepotrzebne są sytuacje, gdy sąsiedzi podglądają się przez okna. Ponieważ w dzisiejszych czasach tradycyjne firany i zasłony stają się już przeżytkiem, warto pomyśleć o rozwiązaniu takim jak materiałowe rolety kraków.

 

Tego typu rolety kraków, są najpopularniejszym rodzajem rolowanych wewnętrznych osłon okiennych. Ich duża różnorodność i funkcjonalność sprawiają, że w coraz większej ilości domów i mieszkań się je spotyka.

 

Materiałowe rolety kraków, swój główny mechanizm działania ukryty mają w bębnowej listwie mocowanej do ściany lub bezpośrednio do skrzydła okiennego – w zależności od wariantu instalacyjnego. Wystający z mechanizmu koralikowy sznurek, tworzy wraz z odpowiednio wyprofilowaną zębatką, układ rolujący materiał, gdy potrzeba więcej światła i pozwalający znów go rozwinąć, gdy jest go zbyt dużo. Materiałowe rolety kraków są o tyle praktyczne, że w momencie zniszczenia tkaninę taką stosunkowo łatwo wymienić..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są rolety materiałowe
Nick: