Dodany: 2011-12-16 14:23:37

 

Rolety rzymskiePrzy urządzaniu domu lub mieszkania bardzo ważną kwestią, jest dobór odpowiednich do charakteru wystroju i przeznaczenia danego pomieszczenia, osłon okiennych. Mimo, iż obecnie odchodzi się o tradycyjnych firan i zasłon, to niektóry żywią do nich jeszcze pewien sentyment. Rozwiązaniem pośrednim, między nowoczesnością a przywiązaniem do starszych motywów, będą rzymskie rolety kraków.

 

Rzymskie rolety kraków nie mają jak te tradycyjne mechanizmu zwijającego ją w rulonik. Inna nawą tego typu osłony okiennej jest plisa, co dość precyzyjnie oddaje jej wygląd. W tym przypadku bowiem połać tkaniny jest „ściągana” za pomocą tasiemki lub sznureczka, w swego rodzaju harmonijkę, widoczną przy listwie mocującej nad otworem okiennym.

 

Najczęściej na rzymskie rolety kraków, są dobierane materiały, które wpisują się w romantyczno-tradycyjny styl zasłon i firanek. Czasem bowiem funkcją rzymskiej rolety kraków jest tylko ozdoba a nie zaciemnienie pomieszczenia – spotyka się bowiem warianty z cieniutkiej organtyny czy przezroczystego tiulu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rolety rzymskie
Nick: