Dodany: 2011-12-16 14:28:47

 

Czym są żaluzjeChcąc zadbać o zachowanie w pomieszczeniu optymalnej temperatury i naświetlenia, warto zainwestować w odpowiednio dobrane i praktyczne osłony okienne. Często bowiem nie wystarczają tradycyjne firanki czy zasłonki i potrzeba czegoś jeszcze. Maksymalnie praktycznym rozwiązaniem w tym zakresie, będą z pewnością żaluzje kraków.

 

Żaluzje kraków to bardzo uniwersalna osłona okienna, spełniająca wiele funkcji. Zapewnia prywatność, ukrywając to co dzieje się w pomieszczeniu przed oczami wścibskich. Służyć może do zaciemniania pomieszczeń i ich ochrony przed zbyt intensywnym światłem. Latem zapewnia przyjemny chłód, odbijając gorące promienie a w zimie, dzięki ich odpowiedniemu ustawieniu może je „wyłapywać”, co powala dodatkowo dogrzewać nimi dom czy mieszkanie.

 

Żaluzje kraków składają się z szeregu poziomo ułożonych listewek, połączonych sznureczkami lub tasiemkami w taki sposób, że możliwa jest zmiana konta ich ustawienia, a w razie konieczności podniesienie (pociągając ten zamocowany do najniższej listewki). Praktykuje się mocowanie żaluzji pomiędzy szybami okna, oraz po jego wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są żaluzje
Nick: