Dodany: 2011-12-16 14:31:57

 

Żaluzje aluminioweJeśli zastanawiamy się jaką osłonę okienną wybrać do naszego domu czy mieszkania, warto rozważyć takie rozwianie jak wewnętrzne żaluzje kraków. Można wybierać spośród kilku ich rodzajów, z których najpopularniejsze są tak zwane aluminiowe – ich nazwa bierze się oczywiście od tworzywa z którego powstają.

 

Aluminiowe żaluzje kraków, jak i wszystkie inne odmiany, mają wady i zalety. Podstawowym plusem jest ich spora wytrzymałość - bardzo rzadko się łamią a wygiętą można przecież naprostować (aluminium jest plastycznym i miękkim metalem). Poza tym, doskonale zaciemniają i chłodzą pomieszczenie - w momencie ich złożenia bardzo skutecznie odbijają promienie słoneczne nie dopuszczając do nagrzewania się wnętrza.

 

Ich największym mankamentem jest dość wysoki stopień przyciągania do siebie kurzu, co wymusza ich częste czyszczenie. Aluminiowe żaluzje kraków niezbyt entuzjastycznie stosowane są w domach, ze względu na swój dość surowy wygląd. Częściej spotkamy je za to w pomieszczeniach biurowych i urzędach wszelkiego rodzaju..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Żaluzje aluminiowe
Nick: