Dodany: 2011-12-16 14:34:21

 

Żaluzje drewnianeRozważając zainstalowanie odpowiednich do naszego domu czy mieszkania osłon okiennych, warto wybrać te najbardziej uniwersalne. Bardzo funkcjonalne są na przykład żaluzje kraków.

 

Dość chętnie wybieranym wariantem tego typu osłon są drewniane żaluzje kraków. Zbudowane są one z cienkich, drewnianych listewek, połączonych systemem linek i tasiemek w drabinki sznurowe. Są one powiązane w taki sposób, że możliwe jest manipulowanie kontem nachylenia listewek oraz, w razie potrzeby, podniesienie całej żaluzji i zrolowanie jej u góry okna, przy listwie mocującej.

 

Drewniane żaluzje kraków wykonywane są z reguły z jak najlżejszych, ale równocześnie mocnych gatunków drzew. Wyglądają we wnętrzu znacznie bardziej przytulnie niż te aluminiowe ale są mniej trwałe – jeśli listewka się złamie nie ma innej możliwości poza jej wymianą a są mało odporne na wyginanie. Szczególnie ciemne odcienie źle odbijają światło słoneczne, i zwłaszcza w gorące dni, silnie się nagrzewają, oddając ciepło do wnętrza pomieszczenia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Żaluzje drewniane
Nick: