Dodany: 2011-12-16 14:37:53

 

Żaluzje bambusoweChcąc nadać wnętrz przytulnego charakteru, warto zadbać o odpowiednią oprawę okna. Pewne osłony są niezbędne jeśli chcemy mieć minimum prywatności we własnym domu. Dobrze jest jednak wybrać te maksymalnie praktyczne i funkcjonale rodzaje, takie jak żaluzje kraków.

 

Jednym z ich rodzajów są bambusowe żaluzje kraków. Składają się one z bardzo cienkich listewek bambusowych, które w skomplikowany sposób łączy sieć sznurków i tasiemek. Są one zamocowane do każdej z nich w taki sposób, że umożliwione jest manipulowanie położeniem i kontem nachylenia listewek, w celu zaciemnienia, lub też wpuszczenia światła do pomieszczenia. Dodatkowo jeśli jest taka potrzeba, całą żaluzję można złożyć, ściągając ją u góry okna, przy listwie mocującej.

 

Bambusowe żaluzje kraków są bardzo ciepłe wizualnie. Nadają wnętrzu przytulnego, naturalnego charakteru. Do podstawowych wad takiego rozwiązania można zaliczyć spory stopień magazynowania ciepła – zwłaszcza te ciemno barwione, nie odbijają promieni słonecznych a zbierają je, oddając potem do pomieszczenia (co zimą może być jeszcze praktyczne, ale latem już nie)..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Żaluzje bambusowe
Nick: