Dodany: 2011-12-16 14:50:44

 

Czym są żaluzje pionoweUrządzając nie tylko dom czy mieszkanie, ale również powierzchnie biurowe, warto poświęcić trochę uwagi oknom i ich właściwej – funkcjonalnej i estetycznej – oprawie. W tego typu wnętrzach o charakterze oficjalnym świetnie sprawdzą się pionowe żaluzje kraków.

 

Pionowe żaluzje kraków stanowią jedna z odmian tego typu osłony okiennej. Składa się ona z dość szerokich pasów sztywnej, impregnowanej tkaniny, obciążonej u dołu, by właściwie się układała. W górnej części, znajduje się prowadnica, do której są one przymocowane. Dodatkowo łączy je system sznurków lub tasiemek, pozwalający na manipulowaniem kontem ich położenia – odsłanianie i zasłanianie.

 

Pionowe żaluzje kraków są chyba jednymi z niewielu tego rodzaju osłon, które praktycznie nie zbierają kurzu z otoczenia, jako do pewnego stopnia higieniczne rozwiązanie, są często spotykane w szpitalach i przychodniach lekarskich. Dodatkowo, ponieważ ich głównym materiałem jest tkanina, osoba zamawiająca, ma dość duże pole do wyboru odpowiadającej mu kolorystyki i wzoru..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są żaluzje pionowe
Nick: