Dodany: 2011-12-19 09:21:03

 

Czym są żaluzje poziomeOkna są bardzo istotnym elementem każdego wnętrza, dlatego niezbędne jest zadbanie o ich właściwa oprawę. Musi być ona zarówno estetyczna – pasować do wystroju wnętrza i podkreślać jego charakter, jak i praktyczna – spełniać szereg funkcji. Jedna z takich osłon okiennych są poziome żaluzje kraków.

 

Poziome żaluzje kraków są najczęściej spotykaną odmianą, dzieląca się na kilka rodzajów. W zależności od tworzywa z jakiego są zbudowane, wyróżnia się między innymi aluminiowe, drewniane, bambusowe czy plisowane żaluzje kraków. Podziału można jeszcze dokonać ze względu na ich położeni i charakterystykę.

 

Wyróżnia się ponadto, żaluzje stałe (tak zwane: łamacze światła), nieruchome, mające za zadanie ograniczyć w małym stopniu operowanie Słończ na okna, tarasy czy balkony, oraz żaluzje zewnętrzne – grubsze aluminiowe listwy połączone tak samo jak wersja wewnętrzna, której głównym zadaniem jest ochrona prze słońcem lub wiatrem. Do grupy poziomych zaliczają się także standardowe, wspomniane wcześniej wewnętrzne żaluzje kraków..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są żaluzje poziome
Nick: